close
تبلیغات در اینترنت
آزمون های تابستان 97 گزینه دو ( گام اول )
به سایت کنکوریست خوش اومدین !وارد یا عضو شوید

آزمون های تابستان 97 گزینه دو ( گام اول )

تاریخ ارسال پست:
چهارشنبه 07 شهريور 1397
نویسنده:
اميررضا انصاری

hhttp://s9.picofile.com/file/8367371968/%D8%A8%D9%86%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84_2.jpg

http://s8.picofile.com/file/8335802368/images.png

اهداف و اجزای اصلی و خدمات جانبی آزمون های تابستان 97 (گام اول 97)


در ادامه مطلب توضیحات جامعی درباره ازمون های گزینه دو داده شده که امیدوارم براتون مفید باشه.

  مقدمـه و اهداف اصلی تابستان 97 (گام اول 97)

 

دانش آموزی که برای آیندۀ تحصیلی، شغلی و زندگی خود تصویری را مجسم می کند و تمایل دارد که به موقعیت و جایگاهی که ترسیم کرده است دست یابد، ضرورت دارد از فرصت هایی که می تواند برای آماده سازی خود و قرار گرفتن در کوران رقابت استفاده کند، بهره مند شود. ضرورت دارد که مانند هر تلاشگری برای روزها و ساعت های دوران آماده سازی خود برنامه ای مناسب، دقیق و منظم داشته باشد.

یکی از این فرصت ها که در حقیقت نقطۀ آغاز تلاش برای آماده سازی علمی و انجام فعالیت های مطالعاتی داوطلبان آزمون سراسری محسوب میشود، تابستانی است که پس از پایان سال یازدهم و قبل از آغاز سال دوازدهم قرار دارد. یعنی همین تابستانی که پیش روی شماست.

شما ! دانش آموزی که به جهت آماده سازی خود برای حضور جدّی در آزمون سراسری باید تو را «داوطلب» نامید؛ به زودی سال یازدهم را به پایان می رسانی و از آن پس لازم است در گام اول کمربندت را محکم و عزمت را جزم کنی تا در رقابتی فشرده، نزدیک و طولانی حضوری فعال داشته باشی. لازم نیست به این فکر کنی که از کجا، چطور، چه اندازه و ... آغاز کنی. کافی است بدانی ما با کوله باری از تجربۀ سال ها فعالیت آموزشی، بسته ای را برایت طراحی کرده ایم که تمامی نیازهای آموزشی و فعالیت های مطالعاتی این بخش از دوران آماده سازی برای آزمون سراسری را در خود جای داده است.

 هدفمان این است که زودتر از برخی رقبا وارد عرصۀ تلاش و آمادگی شوی. (استفاده از فرصت تابستان)

 هدفمان این است که زودتر و مطمئنتر از برخی رقبا فعالیت های مطالعاتی تأثیرگذار را آغاز کنی. (محتوای سال یازدهم و سال دهم دوره دوم متوسطه)

 هدفمان این است که زودتر، مطمئنتر و درستتر از برخی رقبا عادت های درست مطالعاتی را بیاموزی و به کار ببندی. (فراگیری مهارت های درست مطالعاتی و آزمونی)

 هدفمان این است که زودتر، مطمئنتر، درستتر و بیشتر از برخی رقبا نقاط ضعف علمی و مهارتی خود را بشناسی و در صدد رفع آنها و تبدیلشان به نقطۀ قوت برآیی. (شناسایی و رفع نقاط ضعف علمی و مهارتی)

 و هدفمان این است که وقتی از خط پایان گذشتی خرسند باشی که تلاشت را به موقع و با ابزار مناسب آغاز کردی. (موفقیت در آزمون سراسری)

 

  اجزای اصلی گام اول 97

  6 مرحله آزمون حضوری

گام اول 97، شامل 6 مرحله آزمون حضوری است. این آزمون ها متناسب با برنامه و اهداف کلی طرح برنامه ریزی شده است. آزمون اول یک آزمون تعیین سطح است. در این آزمون تمام مباحث مربوط به سال یازدهم و سال دهم ارزیابی می شود و بر اساس نتایج این آزمون همراه کارنامه، گزارش تعیین سطح داوطلب نیز ارائه می گردد. بر اساس این گزارش سطح داوطلب ارزیابی و تعیین می گردد. این سطح ملاک داوطلب برای استفاده از دفترچۀ برنامه ریزی سطح بندی شده است.

آزمون های بعدی بر اساس پیشرفت برنامۀ مطالعاتی داوطلبان تنظیم شده است. در آزمون پایانی که همسنگ با آزمون اول طراحی شده است تمام مباحث مطالعه شده در طول طرح مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مبنایی برای سنجش پیشرفت داوطلب در طول دوره تابستان قرار گیرد .

همچنین آزمون به جز دفترچه سوال، شامل کارنامه و دفترچه پاسخ تشریحی نیز است.

 کارنامه

شرکت کنندگان در آزمون های گزینه دو ساعاتی پس از شرکت در آزمون، می توانند کارنامۀ اولیه شامل درصدها و تخمین رتبه و نمره را از طریق وب سایت مؤسسه دریافت نمایند. این کارنامه از طریق پیامک نیز به آنها ارسال خواهد شد.

پس از تکمیل جامعۀ آماری آزمون، دانش آموزان می توانند از طریق وب سایت مؤسسه کارنامه آزمون خود را به طور کامل مشاهده نمایند. این کارنامه شامل اطلاعات جامعی از وضعیت پاسخگویی داوطلب و سایر شرکت کنندگان در آزمون است.

 دفترچۀ پاسخ تشریحی آزمون ها

همراه تمام آزمون های حضوری، یک دفترچه ارائه میشود که حاوی پاسخ تشریحی سؤالات آزمون است. در این دفترچه علاوه بر پاسخ تشریحی سؤالات آزمون، شناسنامۀ سؤالات نیز در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

   دفترچۀ برنامه ریزی روزانه و سطح بندی شده

برنامۀ متناسب با هر یک از گروه های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) به صورت بازه های مطالعاتی مناسب در قالب اوقات مطالعاتی روزانه سامان دهی شده اند. برای هر یک از سرفصل ها و موضوعات درسی، زمان مناسبی که حاصل تلاش کارشناسانۀ دبیران و مشاوران است در برنامه گنجانده شده است. همچنین برای هر بازه و نوبت مطالعاتی فعالیت هایی که هر داوطلب متناسب با شرایط، وضعیت و سطح مناسب خویش باید انجام دهد، تعیین شده است.

اگرچه هدف کلی این برنامه برای سطوح مختلف دانش آموزان یکسان است (مطالعۀ درس های سال یازدهم و سال دهم) اما فعالیت هایی که هر فرد متناسب با شرایط و وضعیت آمادگی و موقعیت خویش باید انجام دهد متفاوت است.

لذا نکته ویژه و جالبی که در دفترچۀ برنامه ریزی تابستان 97 وجود دارد، آن است که داوطلبان برای اجرای برنامه به سه گروه اصلی تقسیم می شوند تا هر گروه برنامۀ روزانۀ مناسب خویش را اجرا نماید. این تقسیم بندی، بر اساس نتیجۀ آزمون تعیین سطح و زمان مطالعۀ داوطلبان صورت میپذیرد.

 

  طرح سنجش پیشرفت تحصیلی

در انتهای گام اول 97، گزارشی از میزان پیشرفت تحصیلی هر دانش آموز در طول طرح تابستان 97 (گام اول 97) به او داده می شود. این گزارش به هر داوطلب نشان میدهد که اولاً وضعیت تحصیلی او در درس های مختلف، با اجرای برنامۀ گام اول تا چه حد پیشرفت کرده است و ثانیاً نقاط ضعف او پس از اجرای چنین برنامه ای در چه موضوعات و مواردی است. این فعالیت که سنجش پیشرفت تحصیلی نام دارد، بر اساس مقایسۀ نتایج آزمون تعیین سطح (آزمون ابتدایی تابستان 97 (گام اول 97)) و آزمون حضوری شمارۀ 6 (آزمون انتهایی تابستان 97 (گام اول 97)) صورت خواهد پذیرفت.

 

  خدمات جانبی تابستان 97 (گام اول 97)

   6 آزمون غیر حضوری ( اینترنتی )

علاوه بر آزمون های حضوری در تابستان 97 (گام اول 97)، 6 مرحله آزمون غیر حضوری نیز در برنامۀ این طرح وجود دارد که به پوشش بهتر و دقیقتر مباحث مربوط به طرح کمک می کند. این آزمون ها که بین آزمون های حضوری پیش بینی شده است به داوطلبان این طرح کمک میکند که سنجش دقیقتری از آموخته های خود داشته باشند و تقریباً در هر هفته خود را ارزیابی نمایند و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند و در ادامه برنامه بر روی نقاط ضعف خود تمرکز نمایند.

این آزمون ها به صورت غیر حضوری (اینترنتی) برگزار می شود و داوطلبان پس از برگزاری آزمون اطلاعات پاسخبرگ خود را در پنل خود در وب سایت گزینه دو وارد می نمایند و کارنامه و گزارش آزمون را دریافت می نمایند.

  مشاورۀ تحصیلی انفرادی هوشمند ( اینترنتی )

گزینه دو بر اساس نتایج آزمونی داوطلبان، به آنها مشاورۀ تحصیلی انفرادی هوشمند اینترنتی ارائه میدهد. این خدمات مشاوره ای به داوطلب کمک میکند نتایج آزمون خود را بهتر تحلیل کند و برای برطرف نمودن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوتش برنامه ریزی مناسبی کند. این مشاوره برای هر داوطلب با توجه به نتایج آزمون اخیر و نتایج آزمون های گذشته اش متفاوت خواهد بود و هر فرد نسخه شخصی سازی شده خود را دریافت می کند. عناوین اصلی این خدمات که پس از هر آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، به شرح زیر است:

 مشاوره تخمین نمره و رتبه

 مشاوره تحلیل آزمون

 مشاوره آموزشی

 مشاوره رشته های قبولی

 مشاوره ارزیابی روند تحصیلی

 مشاوره زیردرس ها

 مشاوره تحلیل یادگیری نرم افزار مشاورۀ هوشمند ارتقای رتبه

  مشاورۀ تحصیلی مدرسه ای هوشمند ( اینترنتی )

مؤسسه گزینه دو پس از هر آزمون، به مدارس شرکت کننده در آزمون های خود مشاورۀ تحصیلی مدرسه ای هوشمند اینترنتی در مورد وضعیت دانش آموزانش ارائه مینماید. این مشاوره در 8 زمینه و با هدف مدیر، مشاور و دبیر خواهد بود. مدارس میتوانند نسخه PDF گزارش های مشاوره ای ویژه خود را پس از هر آزمون در پنل مدرسه خود دریافت نمایند. وضعیت مرکز در یک نگاه

  وضعیت مدرسه در یک نگاه

  وضعیت دانش آموزان

 وضعیت پرسش های آزمون

 ریزنمرات دانش آموزان مدرسه

 مقایسۀ مدارس

 روند تحصیلی مدرسه

 غایبین مدرسه

 فایل اکسل اطلاعات آزمون

 

  آزمـون های گـام اول 96

  تاریخ برگزاری و محدوده کلی

آزمون های تابستان 97 (گام اول 97) از اول تیر 97 شروع و تا اواخر شهریور 97 ادامه خواهد داشت. این آزمون ها طی 6 مرحله آزمون حضوری و 6 مرحله آزمون غیرحضوری برگزار خواهد شد. آزمون های حضوری در حوزۀ برگزاری آزمون که توسط نمایندگی اعلام می شود برگزار خواهد شد، اما آزمون های غیرحضوری به صورت اینترنتی خواهد بود؛ به این صورت که سوالات آزمون یک روز قبل از روز برگزاری در وب سایت www.gozine2.ir در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان پس از برگزاری آزمون در روز مشخص شده از ساعت 12:30 الی 18:00 فرصت دارند وارد پنل اختصاصی خود در وب سایت شده و اطلاعات پاسخبرگ خود را در قسمت تعیین شده وارد نمایند. سپس کارنامه و مشاوره های آزمون را از طریق وب سایت مشاهده کنند.

 

  

شماره آزمون

تاریخ برگزاری

آخرین مهلت ثبت نام

آزمون 1

1 تیر 97

24 خرداد 97

آزمون 2

22 تیر 97

7 تیر 97

آزمون 3

5 مرداد 97

21 تیر 97

آزمون 4

19 مرداد 97

5 مرداد 97

آزمون 5

2 شهریور 97

18 مرداد 97

آزمون 6

23 شهریور 97

8 شهریور 97

 

  

برای مشاهده  محدوده بندی آزمون های حضوری و غیرحضوری تابستان 97 (گام اول 97) کلیک نمایید

 

 

   هزینه ثبت نام

هزینۀ ثبت‌نام در کل آزمون های گام اول 97 ، مبلغ 228.000 تومان است.
لازم به توضیح است که هزینۀ ثبت‌نام در آزمون های تابستان 97، فقط هزینۀ آزمون‌های حضوری آن است و بابت آزمون‌‌های غیر حضوری و خدمات آموزشی و مشاوره‌ای کمکی که بر روی پایگاه اینترنتی www.gozine2.ir ارائه می‌شود، هیچ‌گونه هزینه‌ای از شرکت‌کنندگان دریافت نمی‌گردد.
هزینۀ ثبت‌نام در هر یک از آزمون‌های حضوری طرح تابستان 97 (گام اول 97)، مبلغ 38.000 تومان است.

 

   تذکرات مهم

   آخرین مهلت ثبت‌نام در این آزمون ها، پنج‌شنبه 24 خرداد 97 است.
   زمان آغاز رسمی طرح تابستان 97 و برنامۀ مطالعاتی آن، روز شنبه 2 تیر 97 بوده و در 23 شهریور 97 پایان می‌یابد.
پس از تاریخ فوق، امکان ثبت‌نام در آزمون‌های حضوری بعدی با توجه به مهلت ثبت‌نام  امکان‌پذیر خواهد بود.
   دبیرستان‌ها و مراکز پیش‌دانشگاهی در صورتی‌که اقدام به ثبت‌‌نام گروهی نمایند، از تسهیلات و تخفیف‌های ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.
این مدارس و مراکز می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، با نمایندگی‌های گزینه‌دو در شهرستان خود تماس حاصل فرمایند.
   پس از ثبت‌نام امکان تغییر محل آزمون‌ از شهری به شهر دیگر و یا انصراف وجود نخواهد داشت.
   هزینه ثبت‌‌نام به هیچ عنوان مسترد نمی‌گردد و انصراف پذیرفته نمی‌شود، لذا در پرداخت وجوه مورد نظر دقت نمایید.
   مؤسسه گزینه‌دو در هیچ شهرستانی کلاس، مشاورۀ حضوری و یا آموزشگاه ندارد؛ لذا هرگونه ارائۀ خدمات به عناوین با نام گزینه‌دو غیر مجاز می‌باشد.

 

   نحوه ثبت نام

علاقمندان به ثبت‌نام در آزمون‌های آزمایشی تابستان 97 (گام اول 97) گزینه‌دو می‌توانند به یکی از روش‌های زیر عمل نمایند:


  ثبت‌نام اینترنتی:
علاقمندان به ثبت‌نام اینترنتی باید به روش زیر عمل نمایند:
 با مراجعه به پایگاه اینترنتی گزینه‌دو به آدرس www.gozine2.ir  وارد بخش ثبت‌نام آزمون ها ‌شوند.
 فرم ثبت‌نام را مطابق دستورالعمل تکمیل فرم که در همان قسمت اعلام شده است، تکمیل نمایند.
 هزینۀ ثبت‌نام را که در همان قسمت نمایش داده شده است، از طریق پرداخت الکترونیکی با استفاده از کارت‌های پرداخت الکترونیکی عضو شتاب در پایگاه اینترنتی گزینه‌دو پرداخت نمایند.
تذکر: داوطلبانی که به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام می‌نمایند باید برای دریافت خدمات طرح با نمایندگی مؤسسه در شهر خود تماس بگیرند.


  ثبت‌نام در نمایندگی‌های گزینه‌دو در سراسر کشور:
مشخصات نمایندگی‌های گزینه‌دو در سراسر کشور از طریق منوی نمایندگی ها در سایت گزینه دو قابل مشاهده است.
علاقمندان به ثبت‌نام از طریق نمایندگی‌ها باید به روش زیر عمل نمایند:
 فرم مخصوص ثبت‌‌نام را تکمیل و به نمایندگی تحویل دهند.
 هزینه ثبت‌نام را طبق جدول‌های قسمت قبلی محاسبه و به نمایندگی پراخت کرده و رسید را دریافت نمایند.
 کد داوطلبی پس از ثبت نام توسط نمایندگی برای داوطلبان پیامک می شود.

 

 

کلمات کلیدی

آزمون

آزمون آزمایشی

گزینه 2

گزینه دو

آزمون گزینه دو

کنکور

کنکور 98

تابستان 97

آزمون تابستانه

گام اول

دانلود

زمان ثبت نام آزمون های گزینه دو

قیمت آزمون های گزینه دو

برنامه آزمون های گزینه 2

نظرات این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
مطالب مرتبط